Бүгінгі заманауи ұстаз шәкіртіне ғылым негіздерінен мәлімет беріп қана қоймай, оны дүниежүзілік білім, ақпарат, экономика кеңістігіне шығуға, яғни қатаң бәсеке жағдайында өмір сүруге тәрбиелеуі керек. Қазіргі заманғы педагог — ізденуші, зерттеуші, технолог, өнертапқыш.  Сондықтан да ол шығармашылықпен жұмыс істейтін жаңа формацияның жаңашыл ұстаз болуды талап етеді.

Әрине, нағыз мұғалім кәсіби педагогикалық қабілеттер мен дағдыларға ие, оқыту мен тәрбиелеудің инновациялық технологияларын жетік меңгеруі тиіс. Мектеп мұғалімінің өмірге, әріптестерге, балаларға және жалпы адамдарға деген көзқарасы және педагогикалық ұстанымы секілді жеке қасиеттерінің жетілуінде өте маңызды рөл атқарады.

Әрине, кәсіби қызметінің бастауында жас мұғалім белгілі бір қиындықтарға тап болады. Жас мұғалім үшін өз резервтерін шебер пайдалану, өзін-өзі дамыту перспективаларын дұрыс анықтау, кәсіби жағдайларды тиімді пайдалану өте маңызды. Ең алдымен, жас педагог уақыт пен күш-жігерді дұрыс бөліп, үнемі өзін-өзі жетілдіру мен өзін-өзі тәрбиелеумен айналысуы тиіс.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «Дарын» республикалық ғылыми-практикалық орталығы 2021 жылдың 2-4 қараша аралығында Өскемен қаласында, Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының №46 орта мектеп (Көкжал Барақ 8/2 көшесі) базасында «Дарынды балаларға - талантты ұстаз» республикалық педагогикалық олимпиадасын (бұдан әрі-Педагогикалық олимпиада) өткізді.

Педагогикалық олимпиаданың мақсаты - жас педагогтердің шығармашылық әлеуетін және өзін-өзі дамытуына жағдай жасау, білім беру жүйесін жетілдіруге мұғалімдердің кәсіби көзқарасын қалыптастыру.

Олимпиада мазмұны кәсіби білім беру аясында педагог тұлғасының шығармашылық өзін-өзі анықтау және өзіндік жетілу қабілетін, білім беру үрдісінде кәсіби педагогикалық шеберліктерін көрсетуге мүмкіндік беретін конкурс тапсырмаларын қарастырады.

І кезең Өзін-өзі таныстыру «Педагогикалық дебют»  заманауи талаптарға сәйкес білім беру технологияларын пайдаланудың тиімділігі, өзінің кәсіби іс-тәжірибесін ауызша ұсыну.

ІІ кезең теd форматында ұсынылған Педагогикалық идея немесе «Педагогикалық шеберлік қоймасы».

Идея немесе жобаны ұсыну барысында мұғалімдер өздерінің жұмыс жүйесіндегі негізгі идеяны, кәсіби құзыреттілік деңгейін, технологиялық және коммуникативтік мәдениетті, сабақтың эстетикасын, оқу үрдісін талдай білуді тәжірибелік түрде жүзеге асырады.

Педагогикалық олимпиаданың қазылар алқасының мүшелері ретінде ЖОО-ның, оқытушылары, мектептің алдыңғы қатарлы басшылары мен практик-педагогтері шақырылған.

Олимпиадаға еліміздің барық аймақтарынан 102 қатысушы жиналды. Оның ішінде: 72 жас педагог, 16 психолог, 14 тәлімгер өзара сайысқа түсті.

Олимпиада жеңімпаздары деңгейлеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің I, II, III дәрежелі дипломдарымен және «Дарын» РҒПО-ның номинациялар бойынша грамоталарымен марапатталды. Барлық қатысушыларға сертификаттар тапсырылды.

Фото суреттерді көру сілтемесі

«ДАРЫНДЫ БАЛАЛАРҒА - ТАЛАНТТЫ ҰСТАЗ» 

РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ОЛИМПИАДАНЫҢ

ЖЕҢІМПАЗДАР МЕН ЖҮЛДЕГЕРЛЕР ТІЗІМІ

І дәрежелі дипломдар

Облысы Толық аты-жөні Жұмыс орны
1. Қостанай облысы Қами Гүлмира Мәлікқызы Қостанай облысы, Рудный қаласы Бейімбет Майлин атындағы №7 мектеп-гимназиясы
2. Жамбыл облысы Дүзелбай

Еркебұлан Қайратұлы

Жамбыл облысы, Жамбыл атындағы-мектеп гимназиясы
3. Шығыс-Қазақстан  облысы Исраилов

Руслан Джабраилович

Шығыс-Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, М.Ауэзов атындағы №17 орта мектеп
4. Алматы облысы Ераділова

Айдана Бакытқызы

Алматы облысы, Талдықорған қаласының  №28 ІТ мектеп-лицейі
5. Түркістан облысы Оралбек

Асылбек Ахатханулы

Түркістан облысының Абай атындағы “Білім-инновация” ер балалар лицей-интернаты
6. Атырау

облысы

Тлеубаев

Ришат Тахирович

Атырау қаласы "Білім-Инновация" лицей-интернаты
7. Алматы облысы Сүлеймен

Айдана Айдосқызы

Алматы облысы, Қарғалы ауданы, дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын №2 арнаулы гимназиясы
8. Қарағанды облысы Абылай

Нұрдәулет Досжанұлы

Қарағанды облысы білім басқармасының «Мұрагер» мамандандырылған мектеп-интернаты
9. Түркістан облысы Ахметова

Нұрсұлу Турлыбекқызы

Түркістан облысы Тәкен Әлімқұлов атындағы №14 мектеп лицей-интернаты

ІІ дәрежелі дипломдар

 

Облысы Толық аты-жөні Жұмыс орны
1. Ақтөбе

облысы

Жұбанова

Шұға Атапкелқызы

Ақтөбе облысы, Шәрбану Бекмұхамбетова атындағы мектеп-гимназиясы
2. Солтүстік-Қазақстан облысы Мадиева

Айнура Наримановна

Солтүстік-Қазақстан облысы, Бескөл мектеп-колледжі
3. Алматы облысы Сүлеймен

Олжас Елтайұлы

Алматы облысы, Қапшағай қаласындағы "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы
4. Қарағанды облысы Ошанова

Елігай Қанатқызы

Қарағанды қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебіі
5. Павлодар облысы Бердімұрат Сайфулин Павлодар облысы, Лебяже ауылы, Лебяжі жалпы орта білім беру мектебі
6. Нұр-Сұлтан қаласы Бәшіров

Нұрбол Қасқырбайұлы

Нұр-Сұлтан қаласының Абай Құнанбайұлы атындағы №87 мектеп-гимназиясы
7. Ақмола облысы Матчанов

Бахтияр Уразымбетович

Ақмола облысы, Атбасар қаласының №5 орта мектебі
8. Қызылорда облысы Тынымбек

Жазира Нұрланқызы

Қызылорда облысы, Е.Әуелбеков атындағы дарынды балаларға арналған № 4 облыстық мектеп-интернаты
9. Жамбыл облысы Жумаханқызы Жанара Жамбыл облысы үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектебі
10. Шымкент облысы Махатаева

Жұлдыз Төрәліқызы

Шымкент қаласы, физика-математика бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі
11. Павлодар облысы Жакубалдина

Бикен Балтабековна

Павлодар облысы, Ақсу қаласы, №8 орта мектеп
12. Жамбыл облысы Тыныштықова

Ғайни Қуанышбекқызы

Жамбыл облысы, Нығметулла Киікбаев атындағы мектеп-гимназиясы
13. Алматы облысы Зейнелгабдылов

Олжас Ерланович

Алматы облысы, Алакөл ауданы, Көктұма қазақ орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар мектеп
14. Түркістан облысы Болатбекұлы Мақжан Түркістан облысы, Ғани Мұратбаев атындағы жалпы орта мектебі
15. Жамбыл облысы Тыныш Алмас Жарқынұлы Жамбыл облысы, дарынды ер балаларға арналған мамандандырылған «БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ» лицей-интернаты
16. Қостанай облысы Мухамедрахымова

Айнур Утегеновна

Қостанай қаласы №1 орта мектебі
17. Алматы қаласы Серіков

Нұрлыбек Серікұлы

Алматы қаласы, Қасыл Қатықбаева атындағы № 168 мектеп-гимназия

 

ІІІ дәрежелі дипломдар

 

Аймағы Толық аты-жөні Жұмыс орны
1.      Шығыс-Қазақстан облысы Жангелдина

Меирлим Канатовна

Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз ауданы №1 жалпы орта білім беретін мектебі
2.      Павлодар облысы Асенова Асия Дуйсенбаевна Павлодар қаласының № 49 санаторлық сәбилер бақшасы
3.      Атырау облысы Абыз Жұлдыз Мағжанқызы Атырау қаласы, Халел Досмұхамедұлы атындағы орта мектебі
4.      Алматы қаласы Тлеужан

Абилхайыр Егизбаевич

Алматы қаласы, №178 мамандандырылған лицейі
5.      Қостанай облысы Жалғасбай

Шынар Өмірбекқызы

Қостанай облысы, Қамысты ауданының Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі
6.      Батыс-Қазақстан облысы Бакирова

Перизат Қайратқызы

Батыс-Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы, Абай атындағы мектеп-гимназиясы
7.      Атырау облысы Жұмабаева

Ақсұңқар Ғазизқызы

Атырау қаласы №17 мектеп-лицейі
8.      Шығыс-Қазақстан облысы Қажытаев

Серікжан Ержанұлы

Шығыс-Қазақстан облысы, Үржар ауданы, І.Жансүгіров атындағы орта мектебі
9.      Алматы қаласы Бейсенбек

Балжан Нұрбекқызы

Алматы қаласы, Әуезов ауданы № 202 мектеп- гимназиясы
10.   Алматы облысы Байбол Лаула Шүкірқызы Алматы облысы, Талғар ауданы, Ю. Гагарин атындағы дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын №8 арнаулы гимназиясы
11.   Шығыс-Қазақстан облысы Заманиянов

Ғибрат Ерболатұлы

Өскемен қаласы, дарынды балаларға арналған мамандандырылған «БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ» лицейі
12.   Қарағанды облысы Асанбаева

Куралай Адилбеккызы

Қарағанды облысы, Жезқазған қаласының №8 мектеп-гимназиясы
13.   Түркістан облысы Алханова

Севиля Илимхановна

Түркістан облысы, №5 мектеп-гимназиясы
14.   Қарағанды облысы Алиаскарова

Анель Армановна

Қарағанды қаласы, №27 орта мектебі
15.   Қостанай облысы Поддубная

Екатерина Игоревна

Қостанай облысы, Рудный қаласының №4 мектеп-лицейі
16.   Шымкент қаласы Арынбаева

Жанна Маратовна

Шымкент қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі
17.   Нұр-Сұлтан қаласы Кайрова

Нуржауган Дархановна

Нұр-Сұлтан қаласының № 66 мектеп-лицейі
18.    Алматы қаласы Өмірбеков

Келтай Серікұлы

Алматы қаласы, № 177 жалпы білім беретін мектебі
19.   Қостанай облысы Бектұрғанов

Қуаныш Берікболатұлы

Қостанай қаласы дарынды балаларға арналған Білім-Инновация лицейі
20.   Жамбыл облысы Жүніс Ақерке Болатбекқызы Жамбыл облысы, Б.Момышұлы атындағы мектеп-гимназиясы
21.   Алматы қаласы Дәулетқали Ұлан Республикалық физика-математика мектебі, Нұр-Сұлтан қаласы
22.   Қызылорда облысы Жаугашарова

Айдана Байтаковна

Қызылорда қаласы, Ж. Нұрманов атындағы №198 орта мектебі
23.   Қызылорда облысы Мұстафа Нұрхан Нұғисаұлы Қызылорда облысы білім басқармасының «№2 облыстық дарынды балаларға арналған лицей-интернаты» КММ, Арал қаласы
24.   Атырау облысы Еркинова Акерке Мураткызы Атырау қаласы IT мектеп-лицейі
25.   Жамбыл облысы Лаубай Тоғжан Құралбайқызы Б. Момышұлы атындағы №45 қазақ классикалық гимназиясы

 

 

 

 

 

 «Дарын» республикалық ғылыми-практикалық орталығының грамоталары

 

Аймағы Толық аты-жөні Жұмыс орны
1. Нұр-Сұлтан

қаласы

Ахмиева

Альмира Зуфарқызы

Нұр-Сұлтан қаласы №64 мектеп-лицейі
2. Павлодар облысы Хашим Махсатгуль Павлодар қаласы, №17 орта мектебі
3. Ақмола облысы Нуржанова

Менсулу Базарбековна

Ақмола облысы, Жақсы ауылының №2 орта мектебі
4. Жамбыл облысы Арыстанбеков

Фараби Бақытұлы

Жамбыл облысы, Т. Рысқұлов ауданының Құлан атындағы мектеп-гимназиясы
5. Қарағанды облысы Жәкен Нұргүл Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ю.А.Гагарин атындағы мектеп-лицейі
6. Алматы қаласы Тұрлыбай

Айша Нұрболатқызы

Абай атындағы Республикалық мамандандырылған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын мектеп-интернат
7. Батыс-Қазақстан облысы Мурзашева

Мадина Бегалиевна

Батыс-Қазақстан облысы, Ақсай қаласының №1 жалпы орта білім беретін мектебі
8. Батыс-Қазақстан облысы Мұратова Юрана Мұратқызы Батыс-Қазақстан облысы, Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
9. Алматы қаласы Каумбаев

Суннатулла Абдуғаниұлы

Алматы қаласы, Махатма Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицейі
10. Ақмола облысы Манатов Аслан Айтжанович Ақмола облысы, Державинск қаласының Н.Крупская атындағы орта мектеп
11. Ақтөбе облысы Головнёва Инна Андреевна Ақтөбе өаласының №11 орта мектеп-гимназиясы
12. Ақмола облысы Кенжебаев

Еламан Кенжебаевич

Ақмола облысы, Көкшетау қаласының Әл-Фараби атындағы ІТ лицейі
13. Алматы қаласы Асылбекова

Алия Мухтаровна

Республикалық физика-математика мектебі
14. Атырау облысы Рамазанова

Айдана Жолдасқызы

Н.Тілендиев атындағы Атырау облыстық "Кіші өнер академиясы" дарынды балаларға арналған интернаттық мекемесі бар мамандандырылған мектебі
15. Алматы қаласы Райханбекова

Ботагөз Жақсыбекқызы

Абай атындағы Республикалық мамандандырылған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын орта мектеп -интернаты
16. Шымкент қаласы Мәлік Нұрымжан Нұрланұлы Шымкент қаласы, дарынды балаларға арналған №1 мамандандырылған ІТ лицей интернаты
17. Батыс-Қазақстан облысы Мусаева Ару Уалиевна Батыс Қазақстан облысы, Л.Қылышев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
18. Шымкент қаласы Махкамов Адхам Октамович Шымкент қаласы Лермонтов атындағы № 17 жалпы орта мектебі
19. Ақтөбе облысы Абылаева Гульзира Абаевна Ақтөбе облысы, Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназиясы
20. Нұр-Сұлтан қаласы Меирбек

Меирлан Едигерулы

«Республикалық физика-математика мектебі» Нұр-Сұлтан қаласы
21. Алматы облысы Даулешяр Бақытәлі Алматы облысы, Әсет Бейсеуов атындағы орта мектебі

Бүгінгі таңда мектеп өз бетінше шешім қабылдауға дайын, ынтымақтастыққа қабілетті, ұтқырлықпен, конструктивті, мәдениетаралық өзара әрекеттесуге дайын, заманауи, мобильді, білімді, адамгершілігі жоғары, іскер жас мұғалімдерді күтуде. Балалармен жұмысты тек мұғалім ғана емес, креативті ұйымдастырушы, баланы тәрбиелеп және оқытып қана қоймай, оны тұлға ретінде дамытуға қабілетті шығармашылық дамыған адам жұмыс істеуі керек.

Жас мамандар- еліміздегі білім саласының дамуының басты ресурсы. Еліміздің болашағы мұғалімдердің жаңа буыны мектептерге қандай жаңа идеялар мен құндылықтар енгізуіне байланысты.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «Дарын» республикалық ғылыми-практикалық орталығы 2021 жылдың 2-4 қараша аралығында Өскемен қаласында, Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының  №46 орта мектеп (ул.Көкжал Барақ 8/2) базасында «Дарынды балаларға - талантты ұстаз» республикалық педагогикалық олимпиадасын (бұдан әрі-Педагогикалық олимпиада).

Педагогикалық олимпиаданың мақсаты - жас педагогтердің шығармашылық әлеуетін және өзін-өзі дамытуына жағдай жасау, білім беру жүйесін жетілдіруге мұғалімдердің кәсіби көзқарасын қалыптастыру.

Олимпиада мазмұны кәсіби білім беру аясында педагог тұлғасының шығармашылық өзін-өзі анықтау және өзіндік жетілу қабілетін, білім беру үрдісінде кәсіби педагогикалық шеберліктерін көрсетуге мүмкіндік беретін конкурс тапсырмаларын қарастырады.

Педагогикалық олимпиаданың қазылар алқасының мүшелері ретінде ЖОО-ның, оқытушылары, мектептің алдыңғы қатарлы басшылары мен практик-педагогтері шақырылған.

Педагогикалық олимпиаданың жеңімпаздары мен жүлдегерлері ҚР БҒМ  I, II, III дәрежелі дипломдарымен марапатталады.

Барлық қатысушыларға сертификаттар тапсырылады.

Қатысушылар үшін «Турист» қонақ үйінде орындар брондалған. Тәулігіне бір адамға тұру және тамақтану 6000 теңге + таңғы ас.

Қонақ үйдің мекен-жайы: Өскемен қаласы, Абай даңғылы, 9, байланыс телефоны 8705795 54 55.

Олимпиада квотасын сақтай отырып (1 Қосымша), білім басқармасының, «Назарбаев Зияткерлік мектебі» ДББҰ басшыларымен, республикалық білім беру ұйымдараның директорларымен бекітілген қатысушылар туралы сұранысты (2 Қосымша),  келу-кету күні көрсетілген кестесін а.ж. 20 қазанына дейін төмендегі почтаға жіберулеріңізді сұраймыз: g.berdenova@daryn.kz.

Олимпиадаға келу күні 2 қараша, басталуы-3 қараша, олимпиаданың аяқталуы – 4 қараша. Қатысушылардың қайтуы сағат 17.00-ден кейін.

Іссапар шығындары (жолы, тамақтануы, тұратын орны) жіберуші жақтың есебінен төленеді.

Педагогикалық олимпиаданың Ережесі мен тапсырмалары «Дарын» РҒПО сайтында www.daryn.kz орналасқан.

Барлық сұрақтар бойынша байланыс телефон: 8/7172/57-01-42.

 

 

 

 

 

 

1 қосымша

 

«Дарынды балаларға-талантты ұстаз»

республикалық педагогикалық олимпиадасына қатысу

квотасы

 

Облыс, қала атауы Қатысушылар саны
1. Ақмола 5
2. Ақтөбе 5
3. Атырау 5
4. Алматы 5
5. Шығыс-Қазақстан 5
6. Батыс-Қазақстан 5
7. Жамбыл 5
8. Қарағанды 5
9. Қызылорда 5
10. Қостанай 5
11. Маңғыстау 5
12. Павлодар 5
13. Солтүстік-Қазақстан 5
14. Түркістан 5
15. Шымкент қ. 5
16. Нұр-Сұлтан қ. 5
17. Алматы қ. 5
18. НЗМ 5
19. РББҰ 5
Барлығы 95

Ескерту: Олимпиада Ережесіне сәйкес әр түрлі бағыттар (пәндер) бойынша  аймақтық кезең 5 жеңімпазы

 

2 қосымша

 

«Дарынды балаларға - талантты ұстаз»

Республикалық педагогикалық олимпиадаға қатысуға

Сұраныс

(Педагогтар, психологтар және тәлімгерлер үшін)

 

Облыс, қала, ауыл Тегі, аты, әкесінің аты Қатысушының категориясы (педагог, психолог, тәлімгер) Жұмыс орнының толық атауы Қызметі Еңбек  өтілі Байланыс телефоны Е-maiI